KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 11609198
nr 1160 9198
Maurice Blanchard
(1903-1969), Frankrike
Blandteknik, Le Moulin Rouge, Signerad, motivet: 24x32
Maurice Blanchard, fransk bildkonstnär född 1903, död 1969.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.700 kr
måndag 5 februari 2018
kl 20:11:46
1.600 kr
Maurice Blanchard
Läs mer om Maurice Blanchard